Майорка и Бетис спретнаха зрелищно 3:3 в двубой от 26-ия кръг на Примера. Шестте гола не донесоха пълно щастие на никого на „Оно Естади", но определено по-недоволни от развоя трябва да са гостите. Момчетата на Пако Чапаро поведоха с 2:0 в рамките на три минути между 26-ата и 29-ата.

Марк Гонсалес се възползва от груба грешка на домакините и преодоля Аоуате, пращайки кълбото в празната врата. Турският национал Мехмет Аурелио наказа нова грешка в отбраната на Майорка и прати кълбото в мрежата за втори път в 29-ата минута. С този удобен аванс севилци се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме продължи с превес на севилци, които изглеждаха сигурен победител в 68-ата минута. След корнер отдясно Арсу се извиси над всички и оформи класическото 3:0. Домакините се впуснаха в тотален щурм и три минути по-късно намалиха резултата.

Кастро се възползва от нескопосано изчистване в наказателното поле на Бетис и простреля Рикардо в долния десен ъгъл. Попадението вдъхнови състава на Майорка и в 74-ата минута акция по левия фланг завърши с триходова комбинация, която Вебо превърна в нов гол с шут от малкото наказателно поле.

Устремът на островитяните им се отплати напълно в 81-ата минута, а в герой на вечерта се превърна Кастро. Нова акция по левия фланг завърши с пас към голмайстора на първото попадение за домакина. Кастро овладя топката и отправи мигновенен удар, който Рикардо успя леко да закачи, но не и да спре по пътя към мрежата му. Оставащите десет минути до края предложиха още емоции на зрителите на „Оно Естади", но седми гол не падна.

Майорка - Бетис 3:3 (0:2)

0:1 Марк Гонсалес (26 мин)
0:2 Мехмет Аурелио (29)