Новакът Майорка малко неочаквано срази гостуващия Валенсия с 3:0 в мач от кръг №20 на испанската Примера Дивисион.

Антонио Раило откри резултата още в седмата минута, а Анте Будимир удвои след 22 минути игра.

Мястото на Марсело в Реал (Мадрид) изстива

Ферлан Менди замества все по-успешно бразилеца в мачовете на "белия балет"

Малко преди почивката хърватинът вкара второто си попадение в срещата. И този път голът беше изработен от отлично играещия в мача ветеран Салва Севиля.

В 51-ата минута капитанът на гостите Дани Парехо получи втори жълт картон за задържане, показан веднага от рефера Мелеро Лопес. Така той ще пропусне мача срещу Барселона следващата събота.

В 71-ата минута Позо беше изведен сам срещу Жауме, но този път вратарят на гостите успя да предотврати четвъртия гол за Майорка.

Дани Родригес все пак увеличи на 4:0 в 79-ата минута след брутален удар. Феран Торес успя да вкара почетно попадение за "прилепите" 3 минути по-късно. В последните секунди Будимир можеше да оформи хеттрик, но не уцели вратата, оставайки сам срещу вратаря.

Майорка е с 18 точки и дръпна с три точки пред 18-ия Селта, който ще гостува довечера на Атлетик (Билбао).

Валенсия остана на седма позиция с 31 точки и загуби темпо в битката за зона "Шампионска лига". Изоставането след лидера Реал (Мадрид) е вече 12 точки.

Ейбар победи Атлетико (Мадрид) с 2:0