Отборът на Майорка се изкачи на 4-а позиция в класирането, след като в пореден мач от 27-ия кръг разби с 4:1 Атлетико (Мадрид). Двата тима изнесоха зрелищен мач, а начало на головата серия даде Виктор в 10-ата минута.

В средата на първата част гостите изравниха чрез Диего Форлан, но в ответната атака Адурис отново даде преднина на Майорка.

В самия край на мача домакините стигнаха до нови два гола. Переа си отбеляза автогол в 85-ата минута, а в 90-ата Матиони оформи крайното 4:1.

В друга среща от днес Малага се наложи с 2:0 над Виляреал.  В 64-ата минута Баха откри за домакините, след като засече с глава центриране на Дуда от ъглов удар.

Нилмар и Сена можеха да изравнят малко след това преди мароканецът Баха, който се бе появил като резерва, отново да вгорчи тима на Хуан Карлос Гаридо в 84-ата минута след асистенция на Валдо.

По-късно тази вечер е последната среща от кръга между Сарагоса и Барселона.