Севиля пропусна страхотна възможност да се завърне на четвъртото място в Примера дивисион. В мач от 12-ия кръг "андалусците" загубиха изненадващо с 1:2 домакинството си на Майорка.

И за да бъде драмата пълна, севилци изравниха в последните минути на редовното време и паднаха в продължението. Гостите поведоха в 36-ата минута, когато Перейра се възползва от отлично подаване на Кастро.

След почивката Севиля направи всичко възможно, за да не загуби. И почти успя. В 88-ата Ренато асистира на Луиш Фабиано за 1:1. Гостите обаче не бяха казали последната си дума и в продължението Пиер Уебо донесе успеха на Майорка с 2:1.

В класирането Севиля е шести с 20 точки, докато "червено-черните" са на следващата позиция с две по-малко.