Майорка се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Краля в Испания. Отборът от Балеарските острови успя да устиска 0:0 срещу Бетис като гост в четвъртфинален мач-реванш.

В първата среща Майорка победи с 1:0 и продължава напред в надпреварата. За място на финала Майорка ще спори с победителя от мача между градските съперници Еспаньол и Барселона.

През първото полувреме Фернандо Варела имаше 2 добри възможности да отбележи гол за Майорка, но не успя да прати топката в мрежата зад Рикардо.

В 51-ата минута Бетис бе много близо до откриване на резултата, но Лусиано Монсон не успя да преодолее стража на противника Дуду Ауате. В края на мача Нелсон Аугусто и Мехмет Аурелио също не можаха да вкарат за севилци и андалусийците не успяха да предотвратят отпадането от турнира.