Майорка изпусна отличен шанс да увеличи аванса си в класирането пред петия Севиля. Островитяните стигнаха само до реми 1:1 срещу Малага у дома в мач от 34-ия кръг на Примера дивисион.

Андалусийците играха с човек по-малко цяло второ полувреме, след като Игор Степановс си изработи червен картон в 44-ата минута. Въпреки това Малага откри резултата малко преди края чрез Виктор Обиня. Адурис спаси точката за Майорка с гол в добавеното време.

Така балеарци вече са с 56 точки, но още тази вечер могат да загубят четвъртото място, ско Севиля спечели мача си.

Виляреал също даде сериозна заявка за място в Шампионската лига след успех с 2:1 като гост над Сантандер. Талантът Каналес изведе Расинг напред, но с късни попадения на Диего Годин и Нилмар "жълтата подводница" стигна до трите точки и вече има 52.

В другите мачове днес Еспаньол победи като гост Алмерия с човек по-малко, а Хихон падна у дома от Валядолид с 0:2.