Отборите на Майорка и Атлетик Билбао не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 срещата си от 14-ия кръг на испанската BBVA лига. Островитяните започнаха вихрено срещата и откриха головата си сметка още в 3-ата минута, когато се разписа Алваро.

В третата минута на продължението на първата част обаче баските изравниха. Точен за Атлетик бе Аморебиета. След почивката нови голове в двубоя нямаше и двата тима се задоволиха с по точка.

В друга среща от кръга Осасуна записа драматична победа с 2:1 над Реал Бетис. Домакините се поздравиха с трите точки с гол след 90-ата минута, дело на Некунам.

Благодарение на успеха Осасуна се изкачи на седма позиция в класирането, като има равен брой точки - 21 - с шестия Севиля.

Тимът на Бетис пък е едва 16-ти поне на този етап се очертава да води здрава битка за оцеляване в испанския футболен елит.

След полунощ тази вечер пък ще завърши срещата между други два опашкаря - Гранада и Сарагоса.