Атлетико (Мадрид) победи Рекреативо с 2:1 след уникален обрат и слабо съдийство.

След отсъдени две дузпи и признат гол на Атлетико отбелязан от Агуеро с ръка.

Мартин Петров напусна терена с контузия в средата на първото полувреме и беше заменен от вкаралия победното попадение Агуеро.

Отборът на Рекреативо поведе в резултата с гол на Гереро, който пропусна дузпа, но при добавката бе точен и изведе гостите напред в резултата в 63-ата минута.

В 72-ата минута Фернандо Торес изравни резултата от дузпа. Само 6 минути след това Агуеро вкара гол с ръка, което обаче остана незабелязано от съдията, който призна гола.

В 81-ата минута Батиста от гостите беше изгонен за втори жълт картон.

Съдията продължи да е център на внимание като изгони и Сейтаридис от Атлетико в 87-ата минута на двубоя.

В друга среща от кръга в Примера дивизион Хетафе поднесе изненада като победи у дома Реал Мадрид с 1:0. Победното попадение вкара Алексис в 60-ата минута на срещата.

Роналдо получи червен картон в последната минута на двубоя.