Българският нападател Владимир Манчев е на три кръга от завръщане в испанската Примера Дивисион.

В двубой от 39-ия кръг от втория ешалон на испанското футболно първенство неговият Леванте победи като домакин тима на Валядолид с 2:1 и се затвърди на третата позиция във временното класиране.

Българинът игра през всичките 90 минути за Леванте, като в 87-та минута получи жълт картон. И двете попадения за победителите бяха дело на ирландския национал Йън Харт в 65-та и 72-та минута на срещата.

Три кръга преди края на първенството тимът на Манчев е на трета позиция с актив от 69 точки, две повече от четвъртия Лорка, който е с 67.

В следващите три срещи Леванте гостува на Ейбар и Лейда, и е домакин именно на Лорка, в чийто двубой може да реши изцяло борбата в своя полза.