Малага се провали по пътя си към тройката в Примера, след като в мач от 14-ия кръг допусна загуба с 2:3 като гост на Реал Сосиедад.

Домакините сътвориха същински подвиг, обръщайки резултата, за да стигнат до едва третия си успех от началото на сезона. Реал поведе щастливо в 10-ата минута, когато нещастието да си вкара автогол имаше Мартин Демикелис. Много бързо обаче Малага съумя да стигне до изравняване. В 21-ата Рондон беше най-съобразителен и от добра позиция отбеляза за 1:1.

Обратът стана факт четвърт час след почивката благодарение на Фернандес. Изглеждаше, че гостите ще съумеят да запазят преднината си и да застанат на четири точки от тройката.

Не на това мнение бяха футболистите на Сосиедад, а може би и съдбата. Минута преди края на редовното време Карлос Вела беше точен за 2:2. В продължението пък Ифран докара до истерия феновете на отбора, бележейки трето попадение в съперниковата врата за 3:2.

С успеха Реал Сосиедад се отлепи от дъното и с 12 точки е вече на 12 място. Последният Сарагоса обаче е с мач по-малко. Малага пък засега остава на пета позиция с 23 т., но шестият Севиля има да изиграе двубой и може да си разменят позициите.