Отборът на Малага направи много важна крачка към осъществяване на мечтата на тима - участие в Шампионската лига. Момчетата на Мануел Пелегрини се наложиха с 2:1 като гост на Еспаньол.

Каталунците откриха резултата с гол на Фелипе Коутиньо в средата на първото полувреме. В заключителните минути на срещата обаче гостите осъществиха пълен обрат. Ветеранът Рууд Ван Нистелрой се разписа за 1:1 в 76-ата минута, а секунди по-късно Мартин Демикелис шокира домакините, разписвайки се за 1:2. При този резултат завърши и двубоя.

Благодарение на успеха Малага събра на сметката си 47 точки, колкото има и третият в класирането Валенсия.

Основният конкурент на Малага - Леванте пък загуби у дома с 0:2 от Осасуна, като по този начин се отдалечи на 3 точки от 4-ата позиция.