Малага се изравни с Валенсия на третото място в Примера дивисион. Андалусийците победиха „Лос Че" с 1:0 у дома и по този начин дадоха сериозна заявка да ги изместят от третото място. То е много ценно, тъй като дава право на директно класиране в групите на Шампионската лига.

Единственото попадение в мача вкара Игнасио Камачо с глава в 27-ата минута. Валенсия имаше шансове да изравни до 61-ата мин, когато Софиан Фегули бе изгонен за втори жълт картон.

В друг мач от кръга Бетис и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 2:2 в много интересен двубой. Първото полувреме бе сравнително безинтересно, но след почивката настана истинска драма.

Първо Коке откри за столичани в 63-ата минута. Само за 120 секунди обаче - от 86-ата до 88-ата мин. Бетис обърна мача с попадения на Посуело и Перейра. И когато домакините си мислеха, че вече са спечелили, Радамел Фалкао вкара дежурния си гол в продължението за крайното 2:2.