Отборът на Малага се върна на победния път и разгроми с 4:0 Валенсия в двубой от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Двубоят противопостави двама участници в Шампионската лига, които обаче далеч не изживяват най-добрите си дни във вътрешния шампионат.

Преди този мач домакините от Малага нямаха победа в 4 последователни кръга, а „прилепите" започнаха срещата като 10-и в таблицата.

Портильо изведе домакините напред в резултата още в 8-ата минута. В последния четвърт част феновете на Малага видяха как любимците им вкарват още 3 безответни попадения чрез Савиола, Санта Крус и младата звезда на испанския футбол Иско. Валенсия завърши двубоя с човек по-малко, след като в 84-ата минута Рами получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена.

Благодарение на победата момчетата на Маурисио Пелегрини изместиха Леванте от четвъртата позиция в класирането, като имат на сметката си 22 точки.

В събота вечер има още един двубой от първенството - Бетис срещу Реал Мадрид.