Малага надделя над единайсеторката на Спортинг (Хихон) с 3:2, в мач от 11-ия кръг на Ла Лига.

Гостите завършиха двубоя с човек по-малко и вече осем поредни срещи в първенството нямат победа.

Борха Вигера даде аванс на Спортинг (Хихон) в 13-ата минута, когато пред вратарското поле засече ниско центриране на Дуйе Чоп.

Домакините изравниха чрез Пабло Форналс в добавеното време на първата част.

Тимът на Абелардо отново излезе напред в 49-ата минута, когато Чоп беше точен при прецизно изпълнение на пряк свободен удар. Сандро Рамирес изравни в 65-ата, след като с глава засече центриране на Хави Онтиверос отдясно.

Шест минути по-късно Спортинг (Хихон) остана с човек по-малко, след като Лийо Кастеяно получи втори жълт картон в мача.

Малага се възползва от численото си предимство и в 78-ата минута Михаел Сантос вкара победното попадение.

С този успех андалусийският тим събра актив от 15 пункта и вече е на девето място в класирането. Малага има точка аванс пред Селта и две пред Лас Палмас, които са с мач по-малко.