Севиля започна новия сезон в Примера дивисион по изключително впечатляващ начин. Възпитаниците на треньора Хорхе Сампаоли записаха запомняща се победа с 6:4 над гостуващия Еспаньол в първия кръг от надпреварата.

Головата фиеста на стадион „Рамон Санчес Писхуан“ започна още в 8-ата минута, когато Пабло Пиати се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и откри в полза на Еспаньол.

Футболистите на Севиля реагираха своевременно и с два бързи гола успяха да обърнат нещата в своя полза. Пабло Сарабия в 15-ата и Дарио Вието седем минути по-късно направиха резултата 2:1 в полза на домакините.

Това обаче далеч не бе всичко за първата част. Наивни грешки на футболистите на двата тима позволиха на феновете да видят още цели три попадения. Стигна се до нов обрат, като този път футболистите на Еспаньол бяха тези, които ликуваха.

Ернан Перез изравни само четири минути, след като домакините взеха преднина в резултата, а Виктор Санчес Мата даде нова преднина на гостите минута преди края на първата част. Очаквайки последния съдийски сигнал, отбраната на тима от Барселона отново допусна елементарна грешка, а от нея се възползва Вието, който вкара втория си гол в срещата и направи 3:3. Именно при този резултат дойде и почивката.

Втората част продължи във вихреното темпо от първото полувреме. Девет минути след подновяването на играта Севиля отново поведе. Франко Васкес хвърли в екстаз близо 30-те хиляди по трибуните, довеждайки нещата до 4:3. Висан Бен Ядер и Хироши Киокате наклониха сериозно везните в полза на домакините с нови две попадения до 74-ата минута.