Валенсия продължава с доброто представяне в Примера дивисион, което се затвърди при визитата на Депортиво Ла Коруня, спечелена с 2:1 в мач от 19-ия кръг на шампионата. С успеха днес отборът на Марселино събра 40 точки, на 8 от лидера Барселона, и само на 2 от втория Атлетико (Мадрид).

Депортиво пък се бори за оцеляването си в елита през този сезон, но още утре може да се озове в зоната на изпадащите, ако Алавес спечели домакинството си на Севиля.

Срещата отиваше към нулево равенство на почивката, но груба вратарска грешка при удар на Гуедес извън наказателното поле, позволи на "прилепите" да се оттеглят с преднина от един гол.

Малко преди да изтекат 65 минути игра Валенсия покачи!

Защитник на домакините сгреши елементарно при изнасяне на топката, тя мина през Санти Минта, който намери Родриго, за да може последният с удар пред наказателното поле да вкара за 2:0!

В края на мача Депортиво все пак стигна до почетен гол чрез Флорин Андоне, но за нещо за домакините повече нямаше време.

Дебют за Валенсия направи новото попълнение - Франсис Коклен, който преди дни бе трансфериран в испанския тим от Арсенал. Французинът започна в стартовите 11 и остана на терена до 83-ата минута, когато бе заменен от Мартин Монтоя.

Депортиво Ла Коруня - Валенсия 1:2

0:1 Гуедес 37'
0:2 Родриго 65'
1:2 Андоне 88'