Леванте победи Гранада в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. Валенсианци се наложиха с 3:1 като домакини.

С тази си победа, Леванте се изкачи на 4-ото място в класирането, което дава право на участие в Шампионската лига, чрез квалификация. Основният им конкурент за заветната позиция-  Малага обаче е с мач по-малко.

В днешната среща, Леванте тотално надигра Гранада. Първият гол в мача падна в 46-ата минута, когато Коне откри резултата в полза на домакините след асистенция на Валдо.
В 67-ата минута, играчите на Гранада имаха повод да таят надежди, че могат да си тръгнат и с точки от Валенсия. Тогава Игало изравни. Само шест минути по-късно, Шави Торес даде нова преднина за домакините, вкарвайки за 2:1. В 84-ата минута Валдо оформи крайния резултат на 3:1.

В друг мач от 36-ия кръг на Ла Лига, Майорка победи като гост Хетафе. Попаденията в срещата станаха дело на Виктов (30), Алфаро (68) и Хемад (78). След тази победа Майорка се изкачи на 10-ата позиция, а Хетафе е с две места по-назад в класирането на Примера дивисион.

В друга среща от кръга, Еспаньол претърпя поражение у дома от Спортинг Хихон. Каталунците отстъпиха с 0:3. Головете на Хихон нанизаха Колунга (47), Трейо (70) и Билич (80). След този мач, Еспаньол е на 11-ата позиция в подреждането на Ла Лига, а Спортинг продължава да се бори за своето спасени, но засега остава под чертата, заемайки 18-ото място.

Реал Сосиедад победи Расинг в друг мач от кръга. Сосиедадци се наложиха с 3:0 у дома, с което тотално обезкуражиха,  запътилите се към Сегунда дивисион . Головете в мача станаха дело на Грийзман (47) (70) и Агирексе (83). След този мач, Сосиедад е на 13-ото място, а Расинг на последната позиция в класирането.