Леванте постигна ценна победа в 31-вия кръг на Примера дивисион при гостуването си на Гранада с 2:0. С нея отборът събра 40 точки и е близо до математическия спасителен бряг в испанския елит. С успеха си той прекъсна и серията си от четири мача без победа.

Първото полувреме беше оспорвано, като и двата отбора имаха своите шансове да отбележат, но не успяха да се възползват.

Второто полувреме за почна отлично за гостите.В 48-та минута Леванте поведе, когато Давид Наваро се възползва от грешка в защитата на Гранада и изпрати топката във вратата на Роберто. Опитите на домакините да изравнят не дадоха резултат, а Ел Арабаи пропусна най-доброто положение за отбора. Точка в спора сложи Педро Лопес минута преди края на редовното време.

След този успех Леванте вече се изкачи на десета позиция с 40 точки, докато Гранада е на дванадесета позиция с 34 точки.

В друг мач от снощи отправилият се към Втора дивизия Бетис направи нова грешна стъпка. Той направи истинско самоубийство след като допусна пълен обрат в последните 7 минути в мача си с Малага.

Тимът от Севиля повече в 31-ата минута чрез Лоренсо Рейес и удържа аванса си до 83-ата минута, когато Хуанми изравни. Три минути преди края Малага стигна до победно попадение чрез Дардер.

Драмата стана пълна в 89-ата минута, когато Бетис получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Рубен Кастро, който обаче прати топката в гредата.

След тази загуба Бетис остана на последно място с 22 точки, като е на осем от спасителната зона. Малага се изкачи на дванадесета позиция с 35 точки.