Леванте постигна ценна домакинска победа над Виляреал в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. „Гранотас" победи с 1:0 с гол, паднал чак в 93-ата минута на срещата. Така след валенсианското дерби, Леванте се изкачи на 4-ата позиция в класирането, а „жълтата подводница" е едва на 17-ото място.

Първото полувреме премина при изключително бавно темпо. Двата отбора допускаха множество грешки, което тотално отегчи зрителите. През втората част се стигна до повече голови възможности. В 70-ата минута гол на Леванте бе отменен, след като съдията отсъди, че голмайсторът Шавиер Торес е бил в засада.В 89-ата минута, Марчена от Виляреал бе изгонен за втори жълт картон.

Секунди преди края на добавеното време, домакините вкараха безценното попадение. Рубен Суарес изпълни пряк свободен удар, Шави Торес засече от голлинията, опъвайки мрежата за крайното 1:0.