Леванте и Барселона сътвориха изключително зрелище в мач от 37-ия кръг на Примера дивисион. Зрителите видяха 9 гола, обрати, два хеттрика и ситуация, в която испанският шампион губеше в един момент с 5:1. В крайна сметка обаче каталунците се вдигнаха и стигнаха до почетна загуба с 5:4.

Вниманието приковаха двама играчи - Емануел Боатенг от състава на домакините и Филипе Коутиньо, които реализираха по един хеттрик в срещата.

Още в 9-ата минута голеадата започна, а точно Боатенг откри резултата, възползвайки се от подаване на Хосе Моралес за 1:0!

Макар че след попадението, поне привидно, гостите бяха по-дейният отбор и организираха няколко опасни атаки, отново играчите на Леванте бяха тези, които ликуваха!

Снимка 356236

И отново Боатенг вкара за 2:0, удвоявайки преднината на домакините!

Все пак Барса успя да отговори преди почивката, след като головата си сметка откри бразилската зимна покупка Филипе Коутиньо. До края на полувремето попадение не падна, а след почивката зрителите станаха свидетели на дъжд от голове и в двете врати.

В рамките на 10 минути Леванте дръпна с внушителната преднина от 5:1!

Между 46-ата и 56-ата минути домакините нанизаха три попадения чред Енис Барди, разписал се на два пъти, и Боатенг, който оформи своя хеттрик!

Снимка 356233

Източник: mundo deportivo

Ситуацията никак не вървеше на добре за каталунците, които в този мач бяха без голямата си звезда Лионел Меси.

Все пак "блаугранас" успяха да се вдигнат от неприятния момент сравнително бързо, след като Коутиньо нямали на 2:5 в 59-ата минута!

Бразилецът оформи своя хеттрик след точно 65 минути игра, а тук някъде стана ясно, че каталунците могат да потърсят и нещо повече от почетна загуба.

Шоуто стана пълно в 71-ата минута, когато Луис Суарес вкара за 5:4, реализирайки гол от дузпа! До края на мача играчите на Ернесто Валверде имаха още няколко добри положения, с които да стигнат до изравняване, но в крайна сметка Леванте устиска преднината си.

Въпреки че срещата не беше от значение и за двата отбора, имаше доста твърди единоборства и искри на терена, поради което съдията показа цели 10 жълти картона в мача.