Отборите на Леванте и Атлетико (Мадрид) завършиха 1:1 в отложен двубой от втория кръг на Ла Лига. Селекцията на Чоло Симеоне остава на върха в шампионата, като вече има шест точки актив пред втория Реал (Мадрид) и мач пасив. Тази вечер "дюшекчиите" можеха да се доберат и до стратегически успех, но така и не преодоляха повече от веднъж вратаря на "жабите" Фернандес.

Атлети можеше да се добере до ранен аванс в мача, когато към 10-ата минута Луис Суарес отправи изстрел с глава от непосредствена близост. Кълбото обаче премина близо до лявата греда на Фернандес Абарискета.

Любопитна подробност от договора на Луис Суарес с Атлетико (Мадрид) стана публично достояние

Любопитна подробност от договора на Суарес с Атлетико стана публично достояние

Уругвайският нападател подписа за две години с "дюшекчиите"

Големият шок за Чоло и компания обаче настъпи в 16-ата минута, когато домакините откриха резултата. Трима играчи на "жабите" разиграха целия отбранителен вал на "рохибланкос". Хорхе де Фрутос пусна извеждащ пас за Енис Барди, който запази хладнокръвие и преодоля Ян Облак.

В следващите няколко минути гостите се хвърлиха напред за бързо връщане на гола. Суарес и Саул обаче не успяха да разочароват стабилния днес Фернандес.

Снимка 519113

Източник: EPA/БГНЕС

Вдъхновената игра на Атлетико все пак даде ефект в 36-ата минута. Тогава Маркос Йоренте отправи далечен изстрел, извън наказателното поле, който се превърна в мисия невъзможна за стража на Леванте.

Дани Карвахал с четвърта поредна контузия през този сезон

Има разкъсване на сухожилие в дясното бедро

До полувремето обратът в полза на "дюшекчиите" можеше да бъде факт. Луис Суарес и Маркос Йоренте обаче пропиляха изгодни положения. Отново обаче трябва да споменем и перфектните намеси в две от ситуациите на Фернандес.

След подновяването на играта Анхел Кореа също можеше да вкара втори гол за Атлети, но аржентинецът не действа достатъчно съобразително при меле в наказателното поле на валенсианци.

Малшансът продължи да преследва Луис Суарес. Голямата звезда на мадридчани имаше за какво да съжалява, тъй като изпусна още едно прекрасно положение, този път в 83-ата минута. Тогава "Ел Пистолеро" се освободи от персоналния си пазач и шутира в десния ъгъл, но отново бе спрян от Фернандес.

Фернандо Торес изненадващо напусна дубъла на Атлетико (Мадрид)

Решението му е мотивирано от лични причини

180- секунди след това, попадение на Саул беше отменено поради засада. До края вместо с точка или три, столичани можеха да останат и с празни ръце, ако Облак не бе отразил обещаващ изстрел на Карлос Клерк.

Снимка 519114

В следващия кръг Атлетико (Мадрид) отново играе с Леванте, но този път ще има домакинско предимство.

ЛЕВАНТЕ - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 1:1

1:0 Барди (16"), 1:1 Йоренте (37")