Леганес продължи успешното си представяне тази седмица и победи Еспаньол у дома с 3:2 в мач от 21-и кръг на Ла Лига. В главно действащо лице в мача се превърна защитникът на гостите Марио Ермосо, който си вкара два автогола и се разписа веднъж във вратата на "синьо-белите".

След този успех Леганес събра 28 точки и заема десета позиция във временното класиране, докато Еспаньол е 14-и с 4 по-малко.

Героят за Леганес: Оставихме сърцата си на "Бернабеу"!

Снощи тимът изхвърли Реал (Мадрид) от турнира за Купата на Краля

В 11-ата минута Марио Ермосо си заби автогол след удар по диагонала на Гереро. В 49-ата минута Марк Наваро преодоля защитник на домакините и с мощен удар направи Пичу безпомощен за 1:1.

Двадесет минути по-късно Марио Гереро отново даде преднина на Леганес след удар с глава.

В 82-ата минута Амрабат центрира отляво, а Ермосо отново се превърна в грешник за своя тим и прати топката в собствената си врата за втори път.

В 88-ата минута Ермосо, не без помощта и на вратаря Пичу, успя все пак да вкара в правилната врата за крайното 3:2.