Отборът на Леганес изненада неприятно Реал (Сосиедад), след като успя да го победи с 2:1. Домакините изоставаха на почивката с гол пасив, след като Исак вкара в 20-ата минута, но Омеруго върна едно попадение още в началото на втората част, а в края на мача Оскар донесе пълния комплект точки, след страхотно изпълнение от фаул. С постигнатия успех Леганес събра 18 точки, но все още е в зоната на изпадащите, където се намира на 18-та позиция. Тимът на Реал пък е на 7-то място само на две точки от зона "Европа".

Домакините имаха първата възможност да открият резултата, след като в 8-ата минута Брайтвайте се озова очи в очи с вратаря на Сосиедад и стреля по земя, но Ремиро показа котешки рефлекс и отрази удара.

Атанас Чернев ще се присъедини към испанския Леганес

Юноша на Ботев (Пд) ще премине пробен период в елита на Испания

Юношата на Ботев (Пд) напусна школата на "жълто-черните"

В 20-ата минута обаче Реал Сосиедад излезе напред в резултата.Александър Исак отправи великолепен удар към вратата и направи безпомощен стража на Леганес Хуан Сориано. Попадението бе проверено с ВАР, заради съмнения за игра с ръка при атаката, но всичко беше наред и голът бе зачетен. Няколко минути по-късно футболистите на Реал искаха дузпа, заради нарушение. Първоначално съдията Марио Лопес не даде такава, но след това получи сигнал от колегите си и отиде да провери чрез ВАР. Въпреки проверката, той остана верен на първоначалната си дума и не отсъди наказателен удар.

Второто полувреме тръгна по идеален начин за Леганес, които върнаха статуквото в мача в 49-ата минута. Омеруго получи прецизен пас в наказателното поле и прати топката в мрежата без особени проблеми.

Снимка 464780

Източник: EPA/БГНЕС

И когато мачът вървеше към равенство, влезлият като резерва Оскар успя да взриви "Бутарке" с невероятен гол от свободен удар, с което и донесе победата за възпитаниците на Хавиер Агире.

В следващия кръг на Леганес му предстои гостуване на Леванте, а Реал (Сосиедад) ще пътува до Мадрид, за да се изправи срещу лидера в класирането Реал.