Лас Палмас победи с 2:0 Хетафе в откриващия мач от 15-ия кръг на Ла Лига. По този начин отборът от Канарските острови изпревари "лос асулонес" във временното класиране и вече е осми с 21 точки, докато столичани са 11-и с две по-малко.

В деветата минута полузащитникът на Хетафе Оскар Родригес получи директен червен картон. След преразглеждане с ВАР обаче той бе променен на жълт.

В 15-ата минута Мейсън Грийнууд стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата на Лас Палмас.

Две минути след това попадение за домакините от Канарските острови, дело на Сандро Рамирес, не бе признато заради засада.

В 43-ата минута Лас Палмас все пак излезе напред в резултата. Кириан Родригес центрира отлично към Хулиан Араухо, чийто удар с глава попадна в долния ляв ъгъл зад гърба на вратаря - 1:0.

В добавеното време на първата част домакините можеха да реализират и втори гол, след като Сандро Рамирес си освободи пространство и стреля, но Давид Сория внимаваше и спаси.

В началото на втората част Хетафе окончателно остана с 10 души на терена, след като Омар Алдерете получи първоначално жълт картон, но след преразглеждане с ВАР бе променен на червен.

В 61-вата минута Лас Палмас имаше нов шанс за гол, след като Саул Коко засече с глава добро центриране от корнер, но Сория спаси.

В 88-ата минута след купища грешки в отбраната на Хетафе и сериозно разбъркване в наказателното поле топката стигна до Алберто Молейро, който на празна врата не сгреши и се разписа, но при изграждането на атаката е имало засада и голът не бе признат.

В добавеното време мача Лас Палмас все пак стигна до втори гол. Марвин Парк проби отдясно, навлезе в наказателното поле и намери Кристиан Ерера, който на празна врата оформи крайното 2:0.

Осасуна - Лас Палмас 1:1 в мач от Ла Лига

Лас Палмас си тръгна с точка от "Ел Садар"