Ла Коруня победи с 1:0 тима на Атлетико (Мадрид) в мач от 7-мия кръг на испанската Примера дивисион.

Под проливния дъжд двата отбора предложиха на зрителите здрав и динамичен двубой.

Домакините бяха подложени под натиск от Атлетико (Мадрид) в дълги периоди от време, но вратарят Дуду спаси опасностите пред вратата си.

В отбора на "дюшекчиите" Миста получи неприятна контузия и беше заменен принудително в 24-ата минута на двубоя от Агуеро.

Първото полувреме завърши без двата отбора да могат да си отбележат гол.

Единственото попадение в двубоя вкара Арисменди в 66-ата минута на двубоя.

Бившият играч на Атлетико беше най-съобразителен при изпълнението на пряк свободен удар пред вратата на Атлетико и вкара с глава, правейки Лео Франко безпомощен в рамката на вратата.

В голяма част от двубоя двата отбора бяха равностойни, но определено пролича липсата на Макси Родригес и българският национал Мартин Петров в тима на "дюшекчиите".

Ла Коруня  постигна победа и вече заема втора позиция в таблицата за временно класиране в Примера дивисион.

С два гола на аржентинския си нападател Диего Милито Сарагоса победи като домакин с 2:1 Бетис.

Милито бе точен в 13-ата и 30-ата минута, като вече има на сметката си 7 попадения от началото на сезона.

В самия край на първото полувреме гостите от Севиля останаха с човек по-малко, след червен картон на бразилеца Еду.

През втората част Бетис върна едно попадение чрез бразилеца Роберт, който вкара в 52-ата минута.

Леванте измъкна точка при гостуването си на Виляреал, като двубоя завърши 1:1.

В 49-ата минута Диего Камачо изведе гостите напред, а 17 минути по-късно резервата Джонатан възстанови равенството.