Аржентинската звезда на Атлетико (М) Кун Агуеро направи уникален мач и отбеляза и двата гола за тима си при успеха над Депортиво (Ла Коруня). Домакините бяха по-добрият тим през всичките 90 минути и напълно заслужено се поздравиха с успеха.

Двубоят започна вихрено за "дюшекчиите", като още в 5-ата минута Агуеро бе съборен и последва дузпа. Форлан обаче я пропусна. 3 минути по-късно обаче зетят на Диего Армандо Марадона отново вдигна на крака "Висенте Калдерон", като успя да вкара първия си гол в мача. Той премина цялата защита на гостите, преди да забие топката в мрежата.

В 35-ата минута отново Кун Агуеро бе изведен сам срещу вратаря и с лекото го преодоля за 2:0. Оттук до края на срещата домакините контролираха събитията на терена, но до кой знае колко интересни ситуации пред двете врати не се стигна и така Атлетико прибави нови 3 точки към актива си.