Отборът на Реал (Мадрид) върви по програма в испанската Примера Дивисион. Столичани постигнаха трети пореден успех, след като разбиха с 4:1 като гост новаците от Алавес. Главен акцент от днешния сблъсък може да се постави на хеттрика, реализиран от Кристиано Роналдо, който отново демонстрира своя голов инстинкт. Останалото попадение бе дело на резервата Алваро Мората. За домакините точен беше Дейверсон още в 7-ата минута, но това не помогна да се постигне някаква сензация.

Триумфът остави Реал на върха с 24 точки, преследвачите от Атлетико (Мадрид) и Барселона все още не са изиграли своите срещи.

Снимка 260064

Двубоят започна по възможно най-неприятния начин за "кралете". Изненадващо или не, Алавес успя да зарадва своите фенове с ранно попадение. В 7-ата минута Кейлор Навас и Рафа Варан не се разбраха при едно остро центриране на Ернандес и по този начин поднесоха на тепсия коженото кълбо за Дейверсон. За нападателя пък не остана нищо друго освен да реализира в опразнената врата.

Отговорът на "кралете" беше подобаващ и още в 12 минута топката посети мрежата на домакините. Голът на Гарет Бейл обаче не бе зачетен заради засада.

Малко по-късно съдбата се реваншира на столичани. Голмайсторът Дейверсон игра с ръка в собственото си наказателно поле и реферът Карлос Санчес посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Кристиано Роналдо, който сложи край на головата си суша по подобаващ начин.

Нещо повече, португалецът дори беше авторът и на пълния обрат в 33-ата минута. Кристиано получи подаване от Бензема, след което с брилянтен изстрел от средна дистанция не остави никакви шансове на Пачеко.

Снимка 260065

Забележителен момент се случи в 79-ата минута, когато Кристиано Роналдо си припомни старите кошмари срещу Владо Стоянов, изпускайки дузпа. Този път той не беше точен от бялата точка, пращайки коженото кълбо точно там, където реши да се хвърли и Пачеко.

Традиционното си попадение след появата си в игра реализира Алваро Мората. В 84-ата минута той получи фантастичен дълъг пас от Марсело, благодарение на който прехвърли елегантно вратаря на Алавес за 1:3.

Снимка 260057

Точка на спора сложи отново Кристиано Роналдо, който в 88-ата съумя да оформи своя хеттрик. Отново ключова роля за попадението имаше Марсело, който не пропусна да комбинира с един от най-близките си приятели в "кралския клуб".

АЛАВЕС - РЕАЛ (МАДРИД) 1:4

1:0 Дейверсон (7"), 1:1 Роналдо-дузпа (17"), 1:2 Роналдо (33"), 1:3 Мората (83"), 1:4 Роналдо (88")

СТАДИОН: "Естадио де Мендизороза (Витория-Гастейс)

СЪДИЯ: Хосе Санчес

АЛАВЕС: Пачеко, Алексис, Федал, Гарсия, Ернандес, Фемина, Гарсия, Торес, Мендес, Камараса, Дейверсон (резерви: Ортола, Сантос, Еспиноса, Токеро, Вигарай, Крстичич, Катай)

РЕАЛ (МАДРИД): Навас, Пепе, Марсело, Данило, Варан, Кроос, Иско, Ковачич, Роналдо, Бензема, Бейл (резерви: Касия, Начо, Хамес, Коентрао, Васкес, Асенсио, Мората)