Реал Мадрид най-после после показа кралския си блясък. След три слаби мача за момчетата на Жозе Моуриньо, в които те едва биха Динамо (Загреб) в шампионска лига и взеха едва 1 точка от гостуванията на Леванте и Сантандер в Ла Лига, тази вечер най-после видяхме спектакъл от Роналдо и компания.

Тимът на Жозе Моуриньо буквално разпиля гостуващия Райо Валекано с 6:2. Мичу обаче на два пъти шокира "Бернабеу", след като първо откри резултата за символичните гости, а след това върна интригата при 3:1 за Реал.

За "Белия балет" обаче Роналдо бе над всички с хеттрик, а по още един гол добавиха централните нападатели Бензема и Игуаин, както и централният бранител Рафаел Варан. Анхел Ди Мария пък бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон в 57-ата минута.

"Пчеличките", както е прякорът на Райо Валекано, ужилиха лошо Реал още в 15-ата секунда. Ласана Диара загуби една топка в центъра и позволи на Раул Тамудо да шутира отдалеч. Касияс не се намеси добре и изби топката право в краката на Мичу, който вкара за 0:1.

След това попадение, "Белия балет" изпадна в нокдаун и определено не игра добре чак до 20-ата минута. В това време само един шанс имаше пред момчетата на Жозе Моуриньо, но Кристиано Роналдо не успя да стори нищо от изгодна ситуация от фаул.

Младият африканец Бангура, който направи впечатление с много силните си изяви, пробва мощен удар в 14-ата минута. Чак след 20-ата минута Реал започна да показва футболът, който "Бернабеу" иска да вижда. Първо Кака в 21-ата пробва силен шут, но стражът Дани Хименес се справи лесно със ситуацията.

29-ата минута се оказа много важна в развитието на мача. В нея Жозе Моуриньо направи ход, какъвто рядко сме виждали от него. Той замени опорния си халф Ласана Диара и пусна на негово място Месут Йозил. Така, час преди края на мача Реал заигра ва банк с пет ярко изразени офанзивни футболисти.

Това даде резултат и в 39-ата минута Реал изравни. Роналдо получи пас на скорост, нахлу мощно в наказателното поле и с удар между краката на стража на Райо изравни.

В последната минута на първата част Реал поведе. При неуспешен опит за изкуствена засада Рамос се възползва, като свали една топка към Гонзало Игуаин и аржентинецът взриви "Бернабеу" - 2:1.

Още в началото на втората част Реал вкара и трети гол. Уникална контраатака, при която четирима играчи на Реал размениха пасове с едно докосване развинти отбраната на домакините. Роналдо първоначално сбърка последното докосване, но в последствие се поправи и изведе Кака, който бе фаулиран в наказателното поле. Роналдо бе точен от дузпата - 3:1.

Мачът обаче далеч не беше решен. В 55-ата минута храбрите играчи на Райо вкараха втори гол и върнаха интригата. Първоначално гол на Мичу не бе зачетен, но впоследствие след намесата на асистент арбитъра бе признато попадението, при което Касияс извади топката зад голлинията.

Две минути по-късно ситуацията за Реал се втежни още повече, след като с червен картон бе изгонен Анхел Ди Мария.

Вместо да се стигне до критични ситуации пред вратата на Касияс, Реал се развихри и наниза цели три гола до края. В 67-ата минута след корнер младият бранител Варан вкара първия си гол за Реал с пета.

В 73-ата Йозил намери добре Бензема и той от границата на наказателното поле вкара за 5:2. До края имаше време Роналдо да оформи хеттрика си, след като сам си изработи дузпа и я вкара за 6:2.

Реал Мадрид - Райо Валекано 6:2
0:1 Мичу (1), 1:1 Роналдо 38, 2:1 Игуаин (45), 3:1 Роналдо (50-д.), 3:2 Мичу (55), 4:2 Варан (66), 5:2 Бензема (73), 6:2 Роналдо (84-д.)

Червен картон: Ди Мария 58