Реал (М) не допусна издънките от последните години и успя да удари Мурсия с категоричното 5:1 за Купата на краля. По този начин "Белия балет" продължава напред в надпреварата. Напрегнатите мигове за "Кралете" обаче далеч не липсваха, въпреки категоричният резултат в срещата. Мачът започна добре за Реал.

Гранеро с изключителен удар от дистанция отбеляза за 1:0 в 4-ата минута. Последваха колебливи минути за "лос бланкос", като нервите на Жозе Моуриньо не издържаха и съдията Парадас Ромеро изгони португалеца в 39-ата минута. В 44-ата минута Гонсало Игуаин вкара за 2:0 и успокои "Бернабеу". Голът обаче бе доста скандален, след като Рамос бе в засада и явно попречи на стража на гостите да играе с топката, но въпреки това голът бе зачетен.

През втората част нещата на терена не се промениха много. Гостите дебнеха своя шанс на контраатака, докато Реал като че ли не си даваше много зор. В 75-ата минута Анхел ди Мария даде страхотен пас към влезлия на смяна Кристиано, който до гредата вкара за класическото 3:0. В 80-ата минута Алваро Арбелоа беше изгонен за втори жълт картон, а в 82-ата минута Педро намали резултата от дузпа. Тук интригата бе напът да се завърне.

В 84-ата минута обаче Карим Бензема сложи край на интригата, след като вкара от дузпа. В 89-ата Чаби Алонсо от фаул след рикошет вкара за крайното 5:1.

В другия ранен мач от програмата в турнира за Купата на краля Бетис успя да изхвърли тимът на Сарагоса след победа с 2:1 като гост. Първия двубой завърши с успех с 1:0 за Сарагоса, но с повече голове на чужд терен Бетис също си проправи път напред в надпреварата.