Отборът на Кордоба взе важна победа над Гранада в последен мач от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион. В своеобразно опашкарско дерби той се наложи с 2:0 и изпревари днешния си съперник с една позиция, но въпреки това и двата тима остават в зоната на изпадащите.

Набил Жила откри за Кордоба още в 16-ата минута, а секунди преди последния съдийски сигнал за първата част, Флорин Андоне покачи на 2:0 и до голяма степен осигури победата за своя тим.

През втората част домакините предимно се защитаваха, а нападателите на Гранада така и не успяха да намерят верния път към вратата на своя противник.

След спечелените три точки, тимът на Кордоба изпревари именно Гранада във временното класиране и вече е на 18-та позиция, с точка повече от Гранада, който е предпоследен. Двата тима имат съответно 14 и 13 точки, а последен е съставът на Елче, който е с 11.