Севиля постигна впечатляваща победа с 3:0 над разкъсвания от контузии Валенсия. По този начин тимът от Андалусия оглави класирането преди утрешното гостуване на Барселона в Майорка.

Мачът започна много динамично, с атаки и към двете врати, но в 19-ата минута футболистът на Валенсия Силва бе изгонен, а от последвалия пряк свободен удар Ескуде откри резултата в полза на домакините.

С човек по-малко на терена, "прилепите" се опитваха да се противопоставят на своите съперници, като най-голямата заплаха за вратата на Палоп бе Давид Вия. Неговите усилия обаче не бяха възнаградени, а в началото на второто полувреме натискът на Севиля даде резултат и Луиш Фабиано удвои преднината на носителя на Купата на УЕФА.

Оттук нататък на терена имаше само един отбор - Севиля. Атаките към вратата на Канисарес се редяха една след друга, а испанският страж се намеси блестящо на няколко пъти. И той обаче нямаше какво да направи в 71-ата минута, когато Фреди Кануте направи резултата класически.

Лошите новини за Валенсия за съжаление не свършиха с това трето попадение. В края на мача, влезлият като резерва бразилец Еду се контузи и бе изнесен на носилка със съмнения за скъсани коленни връзки.