Реал (М) продължава със страхотното си представяне от началото на сезона. Тази вечер Кралския клуб премина и през Спортинг (Хихон), печелейки с 3:0. Завръщане след контузия в глезена направи Кристиано Роналдо, който отбеляза второто попадение за успеха.

Гостите от испанската столица логично и видимо бяха по-активния тим. Едва в 35-ата минута обаче грешка в защитата позволи на Анхел ди Мария да покаже класа. Аржентинецът проби отдясно по нападението и почти от аутлинията преодоля вратаря за 1:0. Домакините имаха претенции за дузпа при намеса на Ласана Диара, но така не бе отсъдена.

След почивката събитията на полето не се промениха. В 65-ата Ди Мария намери Роналдо, за когото бе лесно да преодолее вратаря и да отбележи 17-ия си гол от началото на сезона. От 80-ата минута Хихон остана с човек по-малко след втори жълт картон на Егурен. В края на мача пък Марсело фиксира класическата победа на Реал (М).

Така, с успеха мадридчани вече има 37 точки на върха в Примера дивисион. Спортинг пък остава точно под чертата с 12 т.

В същото време Расинг Сантандер стори на пръв поглед немислимото, след като победи с 1:0 Виляреал. Единствения гол вкара Стуани в средата на първото полувреме.

Спортинг (Х) - Реал (М) 0:3
0:1 Ди Мария 35, 0:2 Роналдо 65, 0:3 Марсело 90+2

Пабло, Арнилон, Суарес, Канея, Ботиа, Егурен, Трехо, Кастро, Де лас Куева, Начо Касес, Барал