Барселона започна колебливо, но спечели с 4:1 първия мач от 1/16-финалите на Кралската купа срещу Картахена. Каталунците излязоха без голяма част от титулярите си, но в игра след три месеца се завърна Жорди Алба.

Фернандо даде аванс на домакините от Картахена четвърт час след началото на турнирния сблъсък. Педро Родригес и Сеск Фабрегас обаче обърнаха резултата още преди почивката с попадения в 37-ата и 43-ата минути.

Педро вкара втория си гол в мача в 74-ата минута за 1:3, а две минути преди края 18-годишният камерунец Жан Мари Донгу беляза с гол дебюта си за каталунците.

Реваншът на "Камп Ноу" ще се играе на 17 декември.

Испания, Кралска купа

1/16-финали, първи мачове

Леида - Бетис 1:2, Виляреал - Елче 2:2, Алгесирас - Реал Сосиедад, 1:1 Расинг (Сантандер) - Севиля 0:1, Валядолид - Райо Валекано 0:0, Картахена - Барселона 1:4.