Севиля взе аванс от 3:1 срещу Барселона в първия мач за Суперкупата на Испания. Тимът от Андалусия стигна до обрат, въпреки че губеше в голям период от мача.

Треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола далеч не беше подходил особено сериозно и пусна в игра част от младоците от втория тим.

Въпреки това първото полувреме завърши с аванс за Барса. Излезлият като ляво крило в този мач Максуел проби и намери на удобна позиция Златан Ибрахимович, който реализира - 1:0.

Домакините намериха отговор едва в 61-ата минута. Тогава Луиш Фабиано се освободи от защитник и реализира между краката на резервния страж на Барса Мино - 1:1.

Вторият гол бе изработен от Алваро Негредо. Той направи прекрасен пробив, задминавайки Абидал, след което поднесе на тепсия топката на Фреди Кануте - 2:1.

След нова добра комбинация на Севиля, Пероти изскочи на позиция да центрира, а оттам големият печеливш пак бе Кануте, който оформи крайното 3:1.

Реваншът на "Ноу Камп" е на 21-и август.