Барселона шокира цяла Испания, след като не само не успя да победи, но и загуби домакинството си на Алавес, в мач от третия кръг на испанската Ла Лига.

"Камп Ноу" затихна неочаквано след последния съдийски сигнал, а регистрираният краен резултат беше 1:2.

Алавес на два пъти повеждаше, като в крайна сметка успя да се поздрави и с престижния успех.

Снимка 252739

Дейверсон откри 6 минути преди почивката, след като получи чудесен пас от бившия футболист на Барса и Реал - Кико Фемения.

До края на първото полувреме домакините така и не успяха да се върнат в срещата и се оказаха в ролята на догонващи в резултата.

Само няколко секунди след подновяването на играта след почивката Жереми Матийо бе точен за 1:1, връщайки надеждите на състава си за обрат.

Такъв не само не се получи, но в 64-ата минута Ибай възстанови преднината на гостите, вкарвайки за 2:1 в полза на Алавес.

Снимка 252738

Колкото и това да не се понрави на феновете и спортно-техническото ръководство на каталунците, те не успяха да спечелят дори точката в срещата.

Шампионите започнаха очаквано с две победи в първите два кръга и излизаха днес в търсене на задължителни три точки срещу противник, който до момента имаше два хикса и се намираше в добро състояние.

На вратата на "блаугранас" тази вечер беше новият страж Яспер Силесен.

Капитанът Андрес Иниеста бе контузен и това даде възможност за изява на Денис Суарес и Иван Ракитич.

Снимка 252741

Отличната форма на халфа Арда Туран като нападател му гарантира титулярно място, а Лионел Меси и Луис Суарес бяха оставени на скамейката. Лео тъкмо излекува лека травма, а уругваецът е уморен от мачовете на националния си отбор.

Единствено Неймар се мъчеше да сътвори нещо в предни позиции, но подобна възможност не се откри пред него.

Барса спечели предходните си шест домакински мача срещу Алавес, но при последните три случая се мъчеше и не можеше да дръпне до почивката. В пет от тези шест двубоя каталунците успяваха да отбележат поне по три попадения.