С два гола след почивката Севиля победи с 2:0 Кадис в среща от 27-мия кръг на Ла Лига.

Още в началните минути на мача домакините от Кадис имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена и това бе всичко по-интересно до почивката.

Пет минути след подновяването на играта обаче Лукас Окампос даде преднина на андалусийци, след като ударът му се отклони в бранител и влетя във вратата на Давид Хил.

В 62-рата минута домакините бяха много близо до изравняването, но шутът на Фали намери дясната греда.

Четвърт час преди края гостите успяха да издебнат съперника си за втори път. Браян Хил изведе Юсеф Ен-Несири и мароканецът прати топката в мрежата на Кадис за втори път.

С победата Севиля събра 31 точки и се изкачи на 13-о място. Кадис е 16-а позиция с 28 точки, само на две над зоната на изпадащите.