Въпреки изключително дефанзивната игра на Леванте Барселона победи с 2:1 в мача между двата отбора от 17-ия кръг на Примера дивисион.

И двата гола за каталунците отбеляза Педро Родригес. Юношата на клуба откри в 47-ата, а в 59-ата удвои. Логично гостите играеха на контраатака, с които не успяваха да застрашат сериозно Виктор Валдес. За сметка на това пък Мануел Рейна имаше достатъчно работа.

Все пак при една от редките си атаки Леванте съумя да намали. В 79-ата Стуани получи подаване по въздуха в наказателното поле и с директен шут направи Валдес безпомощен.

В заключителните минути каталунците бяха близо до трети гол. Неточно подаване на Алвеш обаче лиши Педро от хеттрик. Добрата новина за треньора Пеп Гуардиола пък е завръщането на Габриел Милито. След месеци лечение на контузия бранителят се появи на терена в последния четвърт час. Двубоя обаче пропусна голямата звезда Лионел Меси.

За сметка на това пък Шави записа цял мач, с който се превърна във футболиста с най-много срещи за клуба, записвайки тази вечер своя 549-и двубой. Така той задмина Бианкети, който остава втори с 548.

Успехът увеличи аванса на Барса пред Реал (М) с пет точки. Каталунците вече имат в актива си 46. Вечният съперник обаче е с мач по-малко.