Реал (Мадрид) отново има 4 точки аванс на върха в испанската Примера дивисион, след като се наложи с 2:0 над Осасуна в последния мач от 16-ия  кръг.

Рууд ван Нистелрой откри резултата в 16-ата минута. Сънародникът му Уесли Снайдер изпълни свободен удар, а Ван Нистелрой лесно вкара в центъра на вратата.

Самият Снайдер направи 2:0 в 76-ата минута, след като завърши чудесно взаимодействие с Робиньо и направи безпомощен вратаря на гостите Рикардо Лопес.

Победата даде възможност на Реал (Мадрид) да остане на върха в класирането
преди коледната пауза независимо от резултата от супердербито (Ел класико) с Барселона следващата седмица.

Гостите от Памплона не се уплашиха от шампиона и започнаха смело срещата.  Ярослав Плашил, а преди него и Мигел Флано пробваха да вкарат.

И след попадението на Ван Нистелрой имаше още една възможност за Осасуна, но ударът на Флано след центриране на Плашил не намери очертанията на
вратата.

През второто полувреме Робиньо, който замени Хосе Мария Гутиерес-Гути, даде искрата на няколко опасни атаки, а също така изработи и втория гол в този мач.