Валенсия отстрани от турнира за Купата на Испания втородивизионния Химнастик (Тарагона) с доста мъки и минималното 1:0. Това е и общ резултат от двата 1/8-финални двубоя, след като първата среща завърши 0:0. Автор на гола, който прати „прилепите" напред в турнира стана Пако Алкасер в 37-ата минута. В 89-ата победата им можеше да стане и по-изразителна, но Елдер Пощига пропусна дузпа.

В следващата фаза Валенсия се среща с настоящия носител на трофея Атлетико (Мадрид).

Напред се класира и Еспаньол, който се наложи с 2:0 в реванша с Хаен с попадения на Шимао в 13-ата и Сидней в 85-ата минута. Общият резултат от двете срещи е 4:2 в полза на каталунците. На 1/8-финала ги чака среща с Алкоркон.

Райо Валекано надигра Валядолид с 3:1 в реванша след нулево реми в първия мач. В следващата фаза ги очаква сблъсък с Леванте.