Отборът на Виляреал не срещна особени затруднения при визитата си на Спортинг (Хихон) в двубоя между двата тима от 16-ия кръг на Ла Лига.

Гостите се наложиха с категоричното и показателно 3:1.

"Жълтите" на Фран Ескриба решиха нещата преди почивката с голове на Жонатан дос Сантос (12) и Никола Сансоне (19) вкараха ранни попадения, а Алешандре Пато се разписа в 74-ата минута.

В 90-ата точен за астурианци беше Карлос Кармона.

С успеха "подводницата" се намести в четворката.

Валенсианци изиграха страхотно първо полувреме. В 12-ата минута Жонатан дос Сантос се озова сам на втората греда и насочи в мрежата пред погледа на слисаните бранители. В 19-ата гостите от "Ел Мадригал" отбелязаха втори гол след страхотен рейд на Пато.

Сансоне добави в мрежата след подарък на Патока. В 35-ата минута бесният Абелардо Фернандес направи двойна смяна в търсене на промяна.

През второто полувреме Виляреал затвори мача и дебнеше на контраатала. В 74-ата Бруно се отличи със страхотен пас към Сансоне, който този път асистира на Пато за 0:3.

Секунди преди финала на мача Карлос Кармона оформи крайния резултат, разписвайки се с глава.