Отборът на Хетафе остава твърдо на четвъртата позиция във временното класиране на испанското първенство.

Съставът съумя да спечели домакинството си на Атлетик (Билбао) в срещата между двата тима от програмата на 31-ия кръг на Ла Лига.

Домакините от периферията на Мадрид се наложиха над своите опоненти с едва един гол разлика за крайното 1:0.

Снимка 416738

Източник: Twitter

Автор на единственото попадение в мача стана Анхел, разписал се след 78 минути игра.

Отборът на домакините имаше по-чистите положения за излизане напред в резултата и макара на доста късен етап от мача, все пак успяха да прибавят нови ценни три точки към своя актив.

Снимка 416739

Така Хетафе остава на точно 10 пункта зад номер три в подреждането Реал (Мадрид), който разполага с актив от 60 спечелени точки. Атлетик е под номер 8.

Интересна тенденция продължава да се запазва все така константна в Ла Лига и след двубоите от кръга, завършили към настоящия момент. Реал (Мадрид) е отборът от Топ 5 в класирането, който е допуснал най-много поражения в пасива си досега.

Дори Хетафе има само 7 грешни стъпки през сезона, докато за "галактикос" те са с две повече. Нещо повече, Атлетик (Билбао), въпреки загубата си днес, е с 8 допуснати поражения.