Хетафе сложи край на кошмарната си серия от 15 поредни мача без победа в Примера дивисион, след като изненадващо се наложи с 3:1 над Валенсия на „Местая".

„Прилепите" поведоха още в шестата минута. Дани Парехо изпълни корнер от десния фланг и Едуардо Варгас надскочи всички и се разписа с глава.

Гостите направиха обрат само за две минути - между 25-ата и 27-ата. Първо Лафита вкара с изстрел по земя от границата на пеналта, а след това Чиприан Марика засече с глава центриране на Ескудеро.

В 88-ата минута столичани вкараха трети гол. Мехди Ласен пусна извеждащ пас към Педро Леон, който очи в очи с Гуайта не сбърка и оформи крайното 3:1.
В 89-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Матийо получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

След успеха си Хетафе събра 31 точки и напусна опасната зона, изкачвайки се на 16-а позиция. Валенсия остана на девето място с 40 точки.