В първа среща от 12-ия кръг в първенството на Примера дивизион тимът на Хетафе надигра изненадващо Барселона с 2:0.

Головете за победителите вкараха Морал и Албин. Гостите останаха с човек по-малко в 85-ата минута, когато Дзамброта бе изгонен от терена.

През първата част каталунците не показаха истинските си възможности, а добре играещите футболисти на домакините атакуваха опасно и създаваха положения пред вратата на гостите от Барселона.

В 27-ата минута на срещата Ману дел Морал се възползва от грешка на вратаря на Барселона Виктор Валдес и откри резултата. При гола останаха съмнения за нарушение срещу вратаря, но реферът Ибанес бе категоричен, че няма фаул.

През втората част на двубоя на терена се появиха двете млади надежди на Барселона Боян Къркич и Джовани дос Сантос, които замениха Меси и Роналдиньо, но и това не промени ситуацията на терена.

В 85-ата минута Джанлука Дзамброта бе изгонен като получи директен червен картон. Крайният резултат беше оформен от Албин в 88-ата минута, след като се възползва от хубав пас на Уче и с далечен удар отбеляза втория гол в срещата.

По този начин футболистите от мадридското предградие нанесе второто поражение на Барселона от началото на сезона, а изоставането на каталунците от лидера Реал (Мадрид) е една точка.

"Белия балет" утре посреща Майорка на "Сантяго Бернабеу", а Хетафе след успеха над Барселона вече има 14 точки.