Хетафе и Райо Валекано завършиха 1:1 в среща от 21-ия кръг на Примера дивисион, като двата отбора се намират в противоположните краища на класирането. "Малкотo мадридско дерби" ще бъде запомнено с по една пропусната дузпа, а Райо Валекано пропусна шанса да се изравни с 4-ия Атлетико (Мадрид).

И докато домакините от Хетафе пропуснаха дузпа в 51-ата минута чрез Борха Майорал, то вратарят им Давид Сория отрази удара от бялата точка на Раул де Томас от Райо три минути преди последната съдийска свирка.

Севиля победи Майорка с 2:0 в мач от Ла лига

Севиля се наложи над Майорка

С успеха андалусийци събраха 24 точки и се изкачиха на 12-о място в класирането

Иначе гостите от Валекас откриха резултата в 38-ата минута благодарение на автогола на Мауро Арамбари. 7 минути след началото на второто полувреме Хетафе можеше да изравни, но Майорал пропусна дузпата. А нещастията за тях продължиха и след две минути, когато Карлес Аленя видя за втори път в мача жълт картон и трябваше да напусне терена.

Но разбира се, футболът е капризен и съдбата още повече, така че когато Хетафе играеше с човек по-малко и Райо пропиля две контри, с които можеше да убие мача, Юнал вкара почти случайно. Това стана най-вече благодарение на безценното сътрудничество на вратаря от Република Северна Македония Столе Димитриевски. Той беше прекалено уверен, изрита топката напред, но се забави и даде време на турския нападател Ерсун Юнал да блокира топката, вкарвайки я във вратата, пише БТА. Въпреки това, гостите можеха и да си тръгнат с победата, но Сория спаси дузпата на Раул де Томас.

Атлетик Билбао победи Валенсия с 2:1