Намиращият се на дъното в Ла Лига Хетафе стигна до първа победа през новия сезон. Тимът от мадридското предградие надви Еспаньол с 2:1 у дома и така прибави три точки към трите други, които имаше от равенства досега. Турският нападател Енес Юнал вкара две красиви попадения и така зарадва изстрадалите привърженици на клуба, както и новия треньор Кике Санчес Флорес, който пое отбора преди около три седмици.

Юнал реализира за 1:0 с акробатично изпълнение в 31-вата минута, но само седем минути по-късно гостите изравниха чрез Серхи Гомес, който довкара след удар в гредата.

Хетафе уволни Мичел

Тимът му спечели само точка от първите осем мача

Героят на мача заби второто си попадение в 56-ата минута след нов майсторски удар от въздуха.

Независимо че спечели, Хетафе си остава на последно място, но пък е само на 3 точки от първия съперник над чертата.

В същото време за Еспаньол, който по-рано този месец надви Реал Мадрид, това е трети пореден двубой без победа.