Хетафе спечели с 2:0 срещу Селта в домакинския си мач от 6-ия кръг в Примера дивисион. Мадридчани матираха своя съперник след два гола с центрирания от корнер. Лисандро Лопес с глава откри резултата в 44-ата минута засичайки центриране на Педро Леон, а Алваро Аройо след ново центриране от ъглов удар бе най-съобразителен, за да отбележи втория гол в мача, с който окончателно да реши всичко в полза на своя тим.

Така Хетафе събра актив от 7 точки и се изкачи до 9-ото място във временното класиране. Селта пък вече четвърти пореден мач не може да стигне до победата и се намира на 11-ото място с 6 точки.

Отборът на Виляреал показва, че се намира в олична форма от началото на сезона като спечели своята четвърта победа в първенството. В среща от 6-ия кръг той надигра с 2:1 Еспаньол на своя "Ел Мадригал". Така "жълтата подводница" все още няма загуба в актива си и влезе в челната четворка в класирането, като в същото време спря устрема на своя съперник, нанасяйки му първата загуба до момента.

Домакините взеха преднина в мача още в първата минута, когато Рубен Калмаче - Кани с глава изведе Жереми Пребе във вратарското поле и той с удар в долния ляв ъгъл прати топката в мрежата на съперника за 1:0. Вторият гол в мача пък бе дело на Жонатан Перейра в 67-ата минута с удар от близо след нова асистенция на Кани. В 80-ата минута гостите все пак се добраха до почетно попадение дело на Серхио Гарсия за краното 2:1.

Така Виляреал събра актив от 14 точки и заема 4-ото място в таблицата. Еспаньол пък вече е 6-ти с 11 точки в актива си.

В третия мач през вчерашния ден Атлетик Билбао направи обрат от 0:1 до 2:1 на своя стадион срещу Бетис. Баските доминираха през по-голяма част от мача, но въпреки това първи допуснаха гол в своята врата дело на Хорхе Молина в 62-ата минута. Все пак по-добрата игра на домакините им помогна да вземат своето с попадения на Оскар де Маркос в 73-ата и Микел Сан Хосе в 82-ата минута на двубоя. Преди това Атлетик пропусна и дузпа чрез Бенят Ечебария в 59-ата минута.

С този успех Атлетик излезе на 5-ата позиция в таблицата с актив от 12 точки. Бетис пък е 14-и с едва 5 точки.

След изиграването на всички мачове от 6-ия кръг начело с пълен актив от по 18 точки са Барселона и Атлетико Мадрид, пред Реал с 16.