Хетафе продължава стремглавия си път нагоре в класирането на испанската Ла Лига. Тимът от мадридското предградие записа нов позитивен резултат под ръководството на Кике Санчес Флорес, побеждавайки последния Леванте с 3:0.

С триумфа на "Алфонсо Перес", Хетафе събра 25 точки и вече се намира на 14-то място. Ситуацията за "жабите" пък става много тежка и с едва 11 пункта са твърдо на дъното в Примера.

Големият герой за домакините се казваше турският национал Енес Юнал. Той даде летящ старт на своя тим с гол още в първата минута. Нападателят засече с глава отлично центриране от корнер на Арамбари.

Удвояването на резултата стана факт в 28-ата. Оливера се възползва от грешка в отбраната на Леванте и веднага комбинира с Юнал. Турчинът елегантно се измъкна от Куенка и с прекрасен удар направи 2:0.

Класиката можеше да бъде факт в 78-ата минута, ала голът на Борха Майорал беше отменен поради засада. Все пак тази работа съумя да осъществи дошлият от Барселона - Карлес Аленя в даденото от съдията продължение.