Гранада надигра с 2:1 гостуващия Еспаньол в първата среща от 22-рия кръг на Примера Дивисион. Раул де Томас откри в 27-ата минута от скандална дузпа за гостите. Дарвин Мачис изравни в 38-ата минута, а Карлос Фернандес направи пълния обрат на "Лос Карменес".

В 25-ата минута Де Томас загуби равновесие и падна в наказателното поле. Домингош Дуарте протегна крак, но с това не спомогна за падането на нападателя. Въпреки това съдията посочи бялата точка и Де Томас откри с нисък удар в средата на вратата.

Реал (Мадрид) - Атлетико (Мадрид) 1:0, гол на Бензема

Проследете срещата на живо в ТОПСПОРТ!

"Бланкиблаус" не можаха да вкарат втори гол и бяха наказани. В 38-ата Карлос Фернандес изведе Мачис с хубав пас между двама бранители и крилото реализира под ъгъл за 1:1.

В 46-ата двамата си размениха ролите. Мачис отне топката и подаде към Фернандес, който отбеляза по зрелищен начин с удар към далечния горен ъгъл за 2:1.

Така Абелардо Фернандес допусна първо поражение и Еспаньол остана на последно място с 15 точки. Гранада се укрепи на десета позиция с 30 точки.