По доста героичен начин отборът на Расинг Сантандер успя да си спечели точка при гостуването на Алмерия. Тимът игра повече от 70 минути с човек по-малко, но в крайна сметка въпреки това се добра до равенството - 1:1.

Още в 17-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Пиати надбяга Енрике и бе фаулиран, за което бранителят на Расинг бе изгонен. Въпреки това, Сантандер дори успя да поведе през първата част. Гонзало Колса отблизо бе най-съобразителен и вкара след добро центриране.

След попадението Расинг продължи да бъде по-активният тим на терена. В 42-ата минута Ариел бе съборен в наказателното поле и се стигна до дузпа, която обаче бе пропусната от Адриан Моралес.

През втората част обаче това, че Сантандер е все пак с 10 души, започна да дава своето отражение на играта и домакините позатегнаха обръча пред вратата на гостите. След няколко пропуска, Крусат с хубав удар извън наказтелното поле в 64-ата минута изравни.

До края на мача Алмерия атакуваше, а 10-те от Сантандер се бранеха геройски, за да отмъкнат точката.