Бившият футболист на българския Славия Благой Георгиев започна като титуляр в отбора на Алавес при днешното му гостуване на втория във временното класиране в Примера Дивисион Валенсия.

Георгиев се отличи най-вече в 11-ата минута на срещата, когато изпълни отлично фаул към Еду Алонсо, но в крайна сметка защитата на Валенсия се справи.

На полувремето Благой Георгиев беше сменен от Бодипо.

Попаденията за домакините отбелязаха Бараха в 25-ата минута, Аймар в 33-ата и Виля в 50-ата.

В по-късна среща отборът на Матрин Петров Атлетико (Мадрид) загуби домакинството си на Майорка с 0:1.

Единственото попадение в срещата бе дело на Гутиерес в 79-ата минута.

Петров излезе като титуляр за своя тим и бе заменем непосредствено след отбелязването на гола на Майорка.

Осасуна - Реал (Мадрид).

Начело във временното класиране е Барселона със 76 точки, следвана от Валенсия - 68 точки, Реал (Мадрид) - 63 точки и мач по-малко, Осасуна - 62 точки и мач по-малко, Селта - 60